برگزاری مراسم گرامیداشت بانو سلما کویومجیان

۰۹ دی ۱۴۰۰ | ۲۱:۲۳ کد : ۲۴۷۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۹
مراسم بزرگداشت بانو سلما کویومجیان، ۸ دی ماه ۱۴۰۰ در خانه موزه مقدم برگزار شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت بانو سلما کویومجیان

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران؛ مراسم گرامیداشت بانو سلما کویومجیان، همسر مرحوم محسن مقدم، باستان‌شناس و رئیس اسبق کتابخانه موزه ملی ایران، با همکاری خانه موزه مقدم، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و موسسه ترجمه و تحقیق هور، روز چهارشنبه ۸ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور آقای ارسن اواکیان سفیر ارمنستان، علیرضا قلی‌نژاد رئیس ایکوم، اسماعیل جمشیدی روزنامه‌نگار، گریگور قاضاریان نویسنده و پژوهشگر و نژده مارکاریان رئیس روابط عمومی و مدیر پخش فصلنامه پیمان و برخی علاقمندان در خانه موزه مقدم برگزار شد.

دراین مراسم آقای جامه بزرگی رئیس اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، به روابط ایران و ارمنستان و ریشه‌دار بودن این رابطه اشاره کرد. 

در ادامه، اسماعیل جمشیدی از نویسندگان و روزنامه نگاران پیشکسوت و از دوستان محسن و سلما مقدم، خاطراتی از محسن و سلما ارائه کردند.


در این برنامه، گریگور قاضاریان‌ پژوهشگر و از اعضای موسسه ترجمه و تحقیق هور، در مورد شخصیت بانو سلما سخنرانی و به اهدا جایزه لژیون دونور توسط ژنرال دوگل، به بانو سلما اشاره کرد.

همچنین در پایان این برنامه، از کتاب «نوآوری در موزه و کارآفرینی اجتماعی_ الگویی جدید برای دوره‌ای چالش برانگیز» با ترجمه محمدجواد جامه بزرگی و سعیده میرزایی، انتشارات جهاد دانشگاهی تهران  رونمایی شد.


 


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.