در خانه موزه مقدم صورت گرفت؛

مراسم رونمایی از آثار چاپ سنگی

۰۲ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۵۷۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۳
به مناسبت یازدهمین سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم، نمایشگاهی از آثار چاپی مربوط به دوره‌های قاجار و اوایل پهلوی از مجموعه کلکسیون‌های زنده یاد محسن مقدم در فضای مجازی برگزار خواهد شد.
مراسم رونمایی از آثار چاپ سنگی

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه امور موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران؛ به مناسبت یازدهمین سالگرد افتتاح خانه موزه مقدم، نمایشگاهی از آثار چاپی مربوط به دوره‌های قاجار و اوایل پهلوی از مجموعه کلکسیون‌های زنده یاد محسن مقدم در روز یکشنبه 4 مرداد ماه ساعت 16 در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

گفتنی است، بازدید از این نمایشگاه در محل نمایشگاه موقت خانه موزه مقدم به مدت 2 ماه برای عموم آزاد است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اینستاگرام خانه موزه مقدم به آدرس moghadammuseum@ مراسم رونمایی از این آثار را مشاهده کنند؛ همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا بازدید مجازی از نمایشگاه از طریق همین صفحه برای علاقمندان مهیا است.

از مجموع ۲۸ اثر شاخص مجموعه، ۱۲ اثر متعلق به مهدی مصورالملک (نقاش و گراوورساز ) و۴ اثر از محمد صانعی خوانساری با تکنیک چاپ سنگی رونمایی می‌شود.

مهدی مصورالملک طراح، نقاش و گراوورساز ایرانی به چهره نگاری و خلق تصاویر و صحنه‌های مختلف زندگی و حالات مردم عادی در حرفه‌های گوناگون تمایل داشت. او در شبیه‌سازی چیره دست بود و تک چهره رجال عهد ناصری و مظفری را در روزنامه شرافت به تصویر می‌کشید.

همچنین محمد صانعی خوانساری در هر دو زمینه کتابت و نقاشی مهارت داشت. او در زمینه چاپ سنگی در جایگاه کاتب شناخته شده و در برخی کتب به عنوان نقاش، آثاری از خود بر جای گذاشته است.

کلید واژه ها: خانه موزه مقدم معاونت فرهنگی دانشگاه تهران


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.